Νίκη και καλές εντυπώσεις στο 1ο φιλικό

Στο πρώτο φιλικό που έδωσε η Ομάδα μας στην Πολωνία, νίκησε με 2-0 την πιο έτοιμη Ατλάντας Λιθουανίας.

Ο Ντομίγκος Πασιένσια, έμεινε ικανοποιημένος σε γενικές γραμμές αφού οι παίκτες μας πατά τ’ ότι δεν έιναι έτοιμοι προσπάθησαν να παίξουν σωστά.

Έκαναν ντεμπούτο και τα οκτώ νέα μεταγραφικά μας, γεγονός πολύ σημαντικό.

Ο Σεμίρ Στίλιτς άνοιξε το σκορ στο 80ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Παπαφωτής έκανε το 2-0 με πλασέ μετά από ασίστ του Εφραίμ.

Το φιλμ της αναμέτρησης:

82′ Γίνεται το 2-0 μετά από ασίστ του Εφραίμ και πλασέ του Παπαφώτη.

80′ Ο ΑΠΟΕΛ κάνει το 1-0 με απευθείας φάουλ του Stilic.

70′ Δοκάρι για την Atlantas. Παραμένει το 0-0.

65′ Αλλαγές για τον ΑΠΟΕΛ. Παπαφώτης με Αλεξάνδρου, Τζιαμάς με Μακρίδη και Αρτυματάς με Χριστοδούλου

48′ Ντεμπούτο και για το 8 νέα αποκτήματα του ΑΠΟΕΛ.

46′ Αλλαγές Β´ ημιχρόνου. Κίσσας με Codina, Ιωάννου με Αντωνιαδη, Shoko με Mario Sergio, Αναστασίου με Astiz, Εφραίμ με Χαραλαμπίδη, Stilic με Morais, Luis Leal με Vander και Piatkowski με Σωτηρίου.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με αρκετές αλλαγές για τον ΑΠΟΕΛ.

45′ Ολοκληρώθηκε το ημίχρονο ΑΠΟΕΛ-Atlantas 0-0.

15′ (Σχόλιο από το fb της Ομάδας μας) Ελέγχει την κυκλοφορία της μπάλας ο ΑΠΟΕΛ σε ένα πρώτο 15λέπτο χωρίς τελικές προσπάθειες.