Ποδοσφαιρο

Η Μίντιλαντ πήρε προβάδισμα πρόκρισης στα πλέι οφ

H Μίντιλαντ επικράτησε με 2-0 της Φερεντσβάρος εντός έδρας καi έβαλε γερές βάσεις πρόκρισης ενόψει του επαναληπτικού στην Ουγγαρία, στο πλαίσιο του τρίτου προκριματικού γύρου του Τσάμπιονς Λιγκ. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 17ο λεπτό με τον Άνταμ Μπούκσα, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους έχασαν και πέναλτι με τον Σίμσιρ.

Στο 59ο λεπτό ο Ντζου σημάδεψε το δοκάρι, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Πλέον η Φερεντσβάρος ψάχνει μια μεγάλη ανατροπή στη Βουδαπέστη για να καταφέρει να τσεκάρει αυτή το εισιτήριο της πρόκρισης. Ο επαναληπτικός στην Ουγγαρία είναι ορισμένος για τις 13 Αυγούστου στις 21:00.

Υπενθυμίζεται ότι ο νικητής αυτού του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού ΑΠΟΕΛ-Σλόβαν Μπρατισλάβας στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

Γκαγιέγο: «Πρέπει να είμαστε έξυπνοι...»